Trovet IPD

 

Pierwsza dieta eliminacyjna oparta w całości na owadach - zawiera wyłącznie bialka pochodzące z larw much Hermetia illucens

 

 

 

Najważniejsze właściwości karmy IPD - TROVET Hypoallergenic (Insect):

 

 • Hipoalergiczna karma dietetyczna bazuje na jednym źródle białka (owady) i na jednym źródle węglowodanów (ziemniaki).
 • Zapobiega powstawaniu reakcji immunologicznych (alergii pokarmowej) lub reakcji nieimmunologicznych (nietolerancji pokarmowej) w postaci problemów skórnych i/lub problemów trawiennych (biegunka, wymioty).
 • Zmiana na dietę hipoalergiczną pomoże powoli zredukować świąd. To doprowadzi do redukcji drapania, ocierania i gryzienia, co jest przyczyną wtórnych zmian na skórze.
 • Zawiera mieszankę wyłącznie naturalnych antyoksydantów.
 • Owady zastosowane w niniejszym produkcie są zrównoważonym źródłem białka.

 

 

"Futrzaki testują" - czyli jak Wasi pupile sprawdzają smakowitość karmy IPD :-)

Film nagrany i przesłany przez jedną z Klientek naszego sklepu - dziękujemy!

 

Alergie i nadwrażliwości pokarmowe - czym jest dieta eliminacyjna?

 

O nadwrażliwości pokarmowej mówimy w przypadku, gdy określone składniki diety nie są tolerowane. Dolegliwości mogą wystąpić po zjedzeniu tych składników odżywczych i zazwyczaj obejmują świąd, wymioty lub biegunkę. Jednak często zdarza się, że jedynym objawem są nawracające infekcje uszu. Możliwe jest też połączenie objawów skórnych i jelitowych. Nadwrażliwość pokarmowa jest zbiorczym określeniem dla objawów, które mogą wystąpić w wyniku spożycia składników pokarmowych.

 

Objawy, które mogą występować u psów z nadwrażliwością pokarmową:

 • - wymioty
 • - biegunka lub wzdęcia
 • - świąd, wypadanie włosów i/lub łuszczenie skóry
 • - zmieniona zapalnie, zaczerwieniona skóra
 • - przewlekłe problemy z uszami
 • - opóźnienie wzrostu u młodych zwierząt
 • - kaszel, trudności w oddychaniu, nadmierne kichanie

 

Swędzenie może być czasem gorsze od bólu!

 

 

Inauguracja karmy IPD

Zobacz króki film z inauguracji karmy TROVET Hypoallergenic (Insect) - IPD:
(Wersja z napisami EN)

 

"Karma z owadów - ulotny trend czy rewolucyjny kierunek pet food?"

Przeczytaj artykuł na temat karm takich jak IPD, który ukazał się na łamach miesięcznika PET MARKET

 

Opanowanie nadwrażliwości pokarmowej

 

Większość objawów alergii pokarmowej jest spowodowana białkami zwierzęcymi, spośród których najważniejsze to wołowina i kurczaki. Potencjalne przypadki nadwrażliwości pokarmowej można opanować przez podawanie hipoalergicznych karm dietetycznych. Jest to dieta, która zawiera tylko jedno źródło węglowodanów (takie jak ryż lub ziemniaki) oraz nowe źródło białka (zwierzęcego), które nie było wcześniej obecne w diecie zwierzęcia. Opcjonalna jest również dieta bazująca na hydrolizacie białka. Gdy zawarte w diecie białka zostaną poddane hydrolizie, rozmiar cząsteczek tych białek ulega redukcji, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że układ odpornościowy rozpozna je jako obce.

 

Celem podawania diety hipoalergicznej jest zwalczenie objawów występujących u psa i potwierdzenie, czy u psa rzeczywiście występuje nadwrażliwość pokarmowa. To jest ważne, ponieważ objawy nadwrażliwości pokarmowej występują również w innych typach alergii, takich jak alergia na pchły lub alergia na pyłki traw. W przypadku, gdy pies pozostający na diecie hipoalergicznej nie wykazuje objawów, należy znaleźć przyczynę występowania poprzednio zaobserwowanych objawów, co można zrobić w porozumieniu ze swoim weterynarzem przez stopniowe wprowadzenie poprzednio stosowanej karmy (prowokacja). W przypadku, gdy objawy powrócą, ważne jest całkowite wyeliminowanie tego czynnika sprawczego z diety z diety psa.

 

W dostępnych na rynku karmach często używane są różne źródła białka. Właściciele zwierząt regularnie podają swoim psom różne karmy, dając im na przykład przysmaki i nagrody. Gdy u psa wystąpią objawy nadwrażliwości pokarmowej, ciężko jest stwierdzić, który składnik pokarmowy wywołuje objawy i znaleźć odpowiednią karmę bazującą na źródle białka, którego pies wcześniej nie jadł.

 

 

Karmy hipoalergiczne zawierające owady jako źródło białka

 

Firma TROVET posiada szeroki asortyment diet hipoalergicznych zarówno dla psów jak i kotów, które bazują na unikalnych źródłach białka. Aby rozszerzyć ten asortyment i dostarczyć większej liczbie zwierząt odpowiednią dietę opracowano hipoalergiczne karmy dietetyczne dla dorosłych psów bazujące na owadach (larwach much Hermetia illucens [Black Soldier Fly] (BSF)) i ziemniakach: Hypoallergenic (Insect) | IPD. W Europie ma produktów przeznaczonych do konsumpcji dla zwierząt, w których zastosowano białko pochodzące z owadów. To sprawia, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że u psa wystąpiła alergia na tę karmę, więc najprawdopodobniej objawy występujące u psa znikną, gdy otrzyma on karmę dietetyczną zawierającą owady.

Dzięki wykorzystaniu ziemniaków jako źródła węglowodanów, karma Hypoallergenic (Insect) nie zawiera ziaren zbóż. Oznacza to, że ta karma dietetyczna nie zawiera takich składników jak pszenica, kukurydza, jęczmień, owies i żyto. Karma Hypoallergenic (Insect) zawiera wyłącznie naturalne antyoksydanty.

 

Istnieje wiele powodów, aby wybrać owady jako źródło białka w karmach dla zwierząt.

 

 

Czy wiesz, że...

 

 • spożycia białka pochodzącego z owadów przez ludzi i zwierzęta może przyczynić się do ograniczenia globalnego niedoboru białka?
 • muchy Hermetia illucens należą do inwentarza żywego, a zatem są produkowane z zastosowaniem tych samych przepisów prawa i uregulowań jak w przypadku zwykłego inwentarza żywego?
 • muchy Hermetia illucens są w stanie reprodukować się znacznie szybciej niż zwykły inwentarz żywy?
 • muchy Hermetia illucens są zmiennocieplne, co prowadzi do mniejszych strat produktów z powodu termoregulacji? To redukuje wpływ na środowisko.
 • larwy much Hermetia illucens są w stanie rosnąć dużo bardziej efektywnie niż zwykły inwentarz żywy (patrz liczby)?
 • 9% wagi ciała larw much Hermetia illucens może być wykorzystane w karmie?
 • karmy zawierające larwy much Hermetia illucens całkowicie obywają się bez zawartości odpadów pochodzenia roślinnego?
 • odpady pochodzące z owadów mogą być użyte jako nawóz?
 • strawione może zostać aż 98,9% białka owadów? To redukuje obciążenie nerek twojego psa.
 • larwy much Hermetia illucens są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i antybakteryjne kwasy tłuszczowe.

 

Firma TROVET i jej partnerzy uważają, że karma Hypoallergenic (Insect) jest szansą na przyłączenie się do zrównoważonego rozwoju wykorzystania owadów w karmach. TROVET jest pierwszą w Europie marką dietetycznej karmy dla zwierząt, która zrobiła krok w kierunku sektora karm bazujących na owadach.

 

Karma Hypoallergenic (Insect) Jest kompletną, lekkostrawną karmą dietetyczną przeznaczoną dla dorosłych psów. Została specjalnie opracowana w celu redukowania nietolerancji określonych składników i/lub składników odżywczych.

 

 

Karma Trovet IPD jest dostępna w naszym sklepie online w 2 wariantach:

Opakowanie 3kg


Opakowanie 10kg